©Mynima-Hellas.com

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το 3rd Race Walking Festival στη Πάτρα .

Με  επιτυχία ολοκληρώθηκε  το 3rd Race Walking Festival στη Πάτρα .
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Με εξαιρετική επιτυχία πραγματοποιήθηκε το 3rd Race Walking Festival επί της οδού Αγίου Ανδρέου, με πολλούς βαδιστές και βαδίστριες ειδικά στις μικρότερες κατηγορίες να παλεύουν για τα μετάλλια και τη διάκριση. Στα αξιοσημείωτα του αγώνα οι πολλοί θεατές και το γιορτινό κλίμα σε όλη τη διάρκεια της εκδήλωσης.

Μεταξύ των ελλήνων κριτών ήταν προσκεκλημένοι και τρεις διεθνείς κριτές βάδην από την Πολωνία, Πορτογαλία και Ιταλία, οι οποίοι και έδωσαν μεγαλύτερο κύρος στη διοργάνωση. Στις μεγάλες κατηγορίες των ανδρών και γυναικών, μετά από αρκετές εγκαταλείψεις και ακυρώσεις, νικητές αναδείχθηκαν οι Δημήτρης Τσορδιάς και Αγγελική Μακρή αντίστοιχα, αμφότεροι αθλητές της Ολυμπιάδας Πατρών.

Η τελευταία ουσιαστικά έκανε μια δυνατή προπόνηση ενόψει της συμμετοχής της το επόμενο Σάββατο στα 50 χλμ γυναικών στο ευρωπαϊκό κύπελλο βάδην στην πόλη Άλυτους της Λιθουανίας. Σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησαν εξάλλου η Αναστασία Αντωνοπούλου του Ίκαρου Ν. Ιωνίας στα 3κμ Παγκορασίδων Α΄, με επίδοση 14.43 και  η Πένυ Φλώρου του Φωκιανού Καρδίτσας στα 5κμ Κορασίδων με 26.27.

Η Ολυμπιάδα Πατρών ευχαριστεί την περιφέρεια για τη στήριξή της, την τροχαία για την υποστήριξη στο κλείσιμο των δρόμων για την ασφαλή διεξαγωγή του αγώνα, καθώς και τους χορηγούς που για άλλη μια φορά στάθηκαν αρωγοί στον ερασιτεχνικό αθλητισμό. 

20ΚΜ ΜΕΝ
  Bib no Name DoB Club Result Remarks
1 2 ΤΣΟΡΔΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1996 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 1.37.48  
2 1 ΝΤΕΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1994 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 1.42.56  
  3 ΒΑΙΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1995 ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ   DIS
             
20ΚΜ WOΜΕΝ
  Bib no Name DoB   Result Remarks
1 6 ΜΑΚΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 1978 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 1.42.57  
  8 ΚΟΥΡΚΟΥΤΣΑΚΗ ΕΥΣΤΑΘΙΑ 1998 ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ   DNF
  9 ΚΟΡΚΟΥ ΖΩΗ 1996 ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ   DNF
  5 ΣΤΟΥΠΕΛ ΛΥΔΙΑ 1989 ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ   DNF
             
10KM U20
GIRLS
  Bib no Name DoB   Result Remarks
1   ΣΑΛΜΑ ΕΥΣΤΑΘΙΑ 2000 ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 54.40  
             
10KM U18
BOYS
  Bib no Name DoB   Result Remarks
1 12 ΜΠΑΧΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2003 ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ 51.16  
2 16 ΨΩΝΗΣ ΕΥΘΥΜΗΣ 2003 ΠΑΟ ΘΕΡΣΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 54.25  
  15 ΣΤΙΚΑΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ 2003 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 1.01.14  
3 13 ΤΟΛΙΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 2002 ΑΕ ΕΣΠΕΡΟΣ 2004   DNF
4 14 ΜΟΡΖΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2003 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ   DNS
             
5KM U18
GIRLS
  Bib no Name DoB   Result Remarks
1 18 ΦΛΩΡΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 2003 ΣΟΑ ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 26.27  
2 23 ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗ ΒΑΣΙΑ 2003 ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 27.57  
3 25 ΠΑΠΠΑ ΚΥΡΙΑΚΗ 2003 ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 28.32  
4 21 ΝΙΦΟΡΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 2002 ΑΕ ΕΣΠΕΡΟΣ 2004 30.03  
5 24 ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 2003 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 32.16  
6 20 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ 2003 ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ 32.21  
             
5KM U16
BOYS
  Bib no Name DoB   Result Remarks
1 27 ΚΟΝΙΔΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2005 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 28.53  
             
3KM U16
GIRLS
  Bib no Name DoB   Result Remarks
1 37 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2004 ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 14.43  
2 29 ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ 2004 ΣΟΑ ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 16.10  
3 139 ΑΔΑΜΗ ΙΩΑΝΝΑ 2005 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 16.29  
4 38 ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΠΑΥΛΙΝΑ 2005 ΓΣ ΒΕΛΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ 16.36  
5 39 ΤΣΙΜΙΓΚΑΤΟΥ ΜΥΡΤΩ 2005 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 17.02  
6 32 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΑ 2004 ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ 17.14  
7 40 ΠΑΛΜΟΥ ΜΑΛΕΝΑ 2004 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 17.21  
8 140 ΝΙΚΑ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 2005 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 17.43  
9 36 ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 2005 ΑΕ ΕΣΠΕΡΟΣ 2004 17.49  
10 33 ΜΑΡΝΕΛΗ ΠΑΥΛΙΝΑ ΜΑΡΙΑ 2004 ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ 18.21  
11 41 ΑΡΓΥΡΗ ΑΝΤΡΙΑΝΝΑ 2004 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 18.30  
12 31 ΜΠΑΡΚΑΛΗ ΕΥΦΡΑΙΜΙΑ ΓΕΩΡΓΙΑ 2005 ΣΟΑ ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 19.25  
13 30 ΚΩΣΤΙΚΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ 2004 ΣΟΑ ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 19.54  
14 35 ΒΙΑΝΕΛΛΟ ΑΛΕΣΙΑ ΑΝΤΩΝΙΑ 2004 ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ 22.58  
15 34 ΖΩΗ ΕΛΕΝΗ 2004 ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ   DNF
             
2KM U14
BOYS
  Bib no Name DoB   Result Remarks
1 46 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2007 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 13.21  
2 43 ΑΝΘΙΜΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 2007 ΑΓΣ ΑΝΑΤΟΛΗ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 13.37  
3 47 ΣΧΟΙΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2007 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 13.40  
4 44 ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2007 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 14.47  
5 45 ΛΙΝΑΡΔΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 2007 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 16.19  
             
2KM U14
GIRLS
  Bib no Name DoB   Result Remarks
1 54 ΕΣΜΕΡΛΗ ΧΡΥΣΑ 2007 ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 10.45  
2 51 ΜΠΟΥΧΑΛΗ ΜΑΡΙΑ 2006 ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 10.51  
3 56 ΚΑΡΑΠΙΠΕΡΗ ΠΕΝΥ 2006 ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 11.49  
4 53 ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2007 ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 12.01  
5 48 ΓΙΑΝΝΟΥΣΑ ΔΗΜΗΤΡΑ 2007 ΣΟΑ ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 13.01  
6 52 ΧΑΜΑΝΤΕ ΦΩΤΕΙΝΗ 2007 ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 13.16  
7 49 ΚΟΡΚΟΤΖΕΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 2007 ΣΟΑ ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 13.26  
8 58 ΑΓΑΛΙΩΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 2007 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 13.43  
9 60 ΣΕΡΕΜΕΤΗ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ 2007 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 13.50  
10 50 ΠΡΙΟΒΟΛΟΥ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ 2006 ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ 14.00  
11 57 ΒΑΡΘΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 2007 ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 14.51  
12 59 ΠΑΠΠΑ ΕΥΑ 2006 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 15.02  
             
1KM U12
BOYS
  Bib no Name DoB   Result Remarks
1 66 ΣΧΟΙΝΑΣ ΝΙΚΟΛΗΣ 2010 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 6.54  
2 62 ΚΟΚΜΟΤΟΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ 2008 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 6.57  
3 64 ΜΟΣΧΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2009 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 7.00  
4 68 ΜΠΕΛΙΑΣ ΝΙΚΟΣ 2008 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 7.06  
5 63 ΜΕΡΚΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ 2010 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 7.08  
6 65 ΝΤΑΓΚΟΥΝΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 2010 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 7.13  
7 67 ΤΖΟΥΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2011 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 7.22  
             
1KM U12
GIRLS
  Bib no Name DoB   Result Remarks
1 73 ΚΡΙΛΗ ΝΙΚΗ 2008 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 6.36  
2 81 ΔΗΜΗΤΡΑ ΛΟΗ 2008 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 6.37  
3 72 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΕΥΤΥΧΙΑ 2008 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 6.40  
4 69 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΙΕΤΑ 2008 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 6.42  
5 78 ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗ ΕΥΔΟΚΙΑ 2008 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 6.50  
6 82 ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛΙΑ 2008 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 6.52  
7 70 ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2009 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 6.55  
8 83 ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑΜ 2009 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 7.01  
9 84 ΤΖΕΛΗ ΕΛΕΝΗ 2009 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 7.04  
10 71 ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΜΑΡΙΑ 2010 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 7.08  
11 74 ΜΟΥΖΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 2010 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 7.12  
12 75 ΝΤΡΟΛΑ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ 2010 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 7.16  
13 76 ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΑΡΕΤΗ 2010 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 7.21  
14 77 ΣΕΡΕΜΕΤΗ ΙΩΑΝΝΑ 2010 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 7.23  
15 85 ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ 2010 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 7.32  
16 86 ΣΤΑΘΑΤΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 2010 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 7.36  
17 87 ΑΠΟΚΗ ΕΥΧΑΡΙΣ 2010 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 7.40  
18 90 ΜΠΑΙΛΟΥ ΑΣΗΜΙΝΑ 2010 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 7.45  
19 89 ΦΑΤΟΥΡΟΥ ΕΦΗ 2010 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 8.01  
20 79 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΦΙΛΟΜΕΝΑ 2011 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 8.04  

Share This Post | Μοιραστείτε αυτο το αρθρο

You must be logged in to post a comment Login